Denzyfekcja powierzchni publicznych i domowych

Zachowanie czystości otoczenia w dzisiejszych czasach jest podstawą do zapewnienia sobie i swoim bliskim bezpieczeństwa. Jeśli całą rodziną przebywamy w domu i z niego nie wychodzimy, dezynfekcja odgrywa znacznie mniejszą rolę, jednakże dalej powinna występować – w przypadku robienia zakupów, wychodzenia do lekarza, czy też zwykłego czyszczenia powierzchni. Jeśli któreś z domowników wychodzi jednak do sklepu lub na spacer, należy wziąć pod uwagę ryzyko przyniesienia do domu zarazków, które mogą być niebezpieczne. W takich i wielu innych przypadkach należy pamiętać o regularnym dezynfekowaniu powierzchni użytkowych.

Jak należy dbać o odkażane powierzchnie?

Zarówno w miejscach publicznych, jak i w domu należy pamiętać o czyszczeniu i dezynfekowaniu miejsc, które dotyka wiele osób. Takie powierzchni powinny być przede wszystkim czyste – nie zawierać kurzu i zatłuszczenia, aby preparat mógł zadziałać w pełni skutecznie. Warto zakupić spray o dużej pojemności i w kilku sztukach, również do domu, ze względu na rosnące zapotrzebowanie i zmniejszającą się dostępność tego typu preparatów. Gody polecenia jest Alcosilver o pojemności 400 ml, który doskonale spełnia swoją funkcję. Można go dostać na naszej stronie w przystępnej cenie. Aby odkazić nim wybraną powierzchnię w domu lub w miejscu publicznym, należy spryskiwać ją przez około trzy do czterech sekund, a następnie poczekać na odparowanie preparatu lub wytrzeć powierzchnię suchym ręcznikiem jednorazowym, lub czystą szmatką. Każdy taki proces warto powtórzyć dwukrotnie, aby zwiększyć jego skuteczność i zminimalizować ryzyko, że pominęło się jakiś obszar.

Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania preparatów dezynfekujących?

Dezynfekując obszar wskazanym preparatem, warto pamiętać o tym, że został on przeznaczony do powierzchni i rzeczy, a nie do stosowania na skórze. Jeśli dostanie się na jej powierzchnię przypadkowo, nie należy panikować, jednak używany na dłoniach regularnie może je znacznie wysuszyć, gdyż duża zawartość alkoholu jest czynnikiem powodującym taki efekt. Nie wolno też stosować produktu na powierzchniach elektronicznych, aby nie wywołać w nich zwarcia. Odpowiedzialnym zachowaniem jest oczywiście chowanie produktu przed dziećmi i stosowanie go w pomieszczeniach dobrze wietrzonych lub wentylowanych. Wszystkie zalecenia i przeciwwskazania warto traktować poważnie, ponieważ pominięcie któregoś z punktów może spowodować zwiększenia ryzyku zakażenia, które w dzisiejszych czasach jest ogromnie prawdopodobne.

Nie należy bagatelizować możliwości zakażenia, które jest jak najbardziej realne. Brak działania prewencyjnego jest bardzo niebezpieczny, dlatego też zaopatrzenie się w preparat bakterio i wirusobójczy jest podstawą. Jeśli każda osoba w społeczeństwie zastosowałaby się do zasady dezynfekowania powierzchni co godzinę, byłoby nam znacznie łatwiej zmniejszać ryzyko zakażenia. Dezynfekując powierzchnie publiczne i domowe, dajemy sobie szansę na szybszy powrót do normalności, na której zależy każdej osobie w całym Państwie.