Jak skutecznie usunąć bakterie i wirusy?

Bakterie i wirusy mogą utrzymywać się na dłoniach i przedmiotach od kilku godzin do nawet kilku dni, jeśli nie zostaną z nich usunięte. W obecnych czasach często mycie rąk jest naszym obowiązkiem, a nawyk dotykania nosa i ust powinien całkowicie zniknąć. Wszelkiego rodzaju środki bakteriobójcze dostępne w sklepach, które posiadają minimum sześćdziesiąt procent zawartości alkoholu w swoim składzie, będą skuteczne do walki z zarazkami, które mogą być dla nas tak bardzo niebezpieczne.

Kiedy stosować środki odkażające na dłoniach?

Dla każdego obywatela higiena powinna być podstawą, o której nie trzeba go już edukować, jednak nie jest to dziś takie oczywiste. Nie dla każdego bowiem znaczy ona to samo i nie każdy dba o nią tak, jak powinien. Mimo to warto pamiętać, że mycie rąk powinno się uskuteczniać mniej więcej co godzinę i w każdej sytuacji tego wymagającej:

  • po dotknięciu powierzchni użytku publicznego,
  • po pobycie poza domem,
  • po spotkaniu z przechodniem,
  • po podróży komunikacją miejską.

Są to oczywiście jedynie nieliczne przykłady, ale warto się na nich oprzeć, myśląc o innych sytuacjach, w których środki wirusobójcze będą nam potrzebne. Warto wiedzieć, że tego rodzaju preparaty ą najbardziej skuteczne, jeśli są stosowane na powierzchniach bez kurzu i cięższych zanieczyszczeń, ponieważ dzięki temu mogą działać bezpośrednio na szkodliwe zarazki. Uniwersalne środki wirusobójcze powinny dziś znajdować się w każdym domu, a świetnym przykładem takiego produktu jest AlcoSilver 400 m w aerozolu, który doskonale sprawdza się do oczyszczania powierzchni potencjalnie niebezpiecznych.

Jak powinno się stosować środki biobójcze?

Niezwykle ważne jest regularne oczyszczanie powierzchni, gdyż w każdej chwili może zaistnieć możliwość jej zanieczyszczenia. Najlepiej, żeby używane środki dezynfekujące posiadały aerozol, bo w takiej sytuacji najłatwiej jest je zastosować. Pierwszą czynnością powinno być przetarcie powierzchni do dezynfekcji po to, aby pozbyć się z niej zanieczyszczeń takich jak kurz, czy też zatłuszczenia. Później należy, trzymając preparat pionowo, trzeba nacisnąć spryskiwacz i nanosić środek na powierzchnię dezynfekowaną przez około cztery sekundy. Po tym czasie należy wytrzeć powierzchnię suchą szmatką lub ręcznikiem jednorazowym i poczekać, aż reszta preparatu wyparuje. Nie należy stosować środka z zawartością alkoholu na powierzchniach elektronicznych i umożliwiać dostęp do niego dzieciom.

Wspomniany preparat AlcoSilver 400 ml: aerozol do dezynfekcji bakterio i wirusobójczy nie nadaje się do dezynfekcji skóry rąk, gdyż wysoka zawartość alkoholu na poziomie siedemdziesięciu procent może spowodować jej szybkie przesuszenie. Preparat ten jest przeznaczony do powierzchni, a nie na skórę. Do pozbywania się bakterii i wirusów z dłoni warto zastosować środek specjalnie do tego przeznaczony – nie powinno być problemu z jego zakupem, gdyż AlcoSilver ma w swojej ofercie również i takie produkty – zarówno w wersji pełnej, jak i w wersji kieszonkowej. Dzięki odpowiedniemu składowi i wygodnej możliwości aplikacji dezynfekcja jest prosta, więc warto postawić właśnie na niego i na jakość oraz skuteczność, którą sobą reprezentuje.