Jak szybko odkazić powierzchnie w pracy?

W dobie pandemii dezynfekcja otoczenia stała się podstawową czynnością społeczeństwa. To jednak nieuniknione, aby udało się przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. Środki do odkażania są czasami niedostępne, dlatego też warto się w nie zaopatrzyć w zapasie, jeśli tylko znajdziemy miejsce, w którym można to zrobić. Ofertę dwunastu sztuk – zestaw AlcoSilver 400 ml to doskonała propozycja do miejsc pracy, w których odkażanie powinno być dziś pierwszą i ostatnią czynnością, jaką wykonujemy w ciągu dnia.

Jak powinno wyglądać oczyszczanie miejsca pracy?

W każdej pracy powinna być dostępna procedura, jak faktycznie powinna wyglądać prawidłowa dezynfekcja, jednakże nic nie zaszkodzi poczytać o tej czynności również w innych miejscach. Sytuacja jest prostsza, jeśli pracownik nie ma kontaktu z osobami z zewnątrz. Wobec czego powinien oczyścić swoje miejsce pracy, ale może to robić zdecydowanie rzadziej, niż w przypadku kontaktu z klientami. Po przybyciu do miejsca pracy powinno się zdezynfekować krzesło, biurko i wszystko, czego będziemy dotykać – oczywiście do urządzeń elektronicznych stosując środki wirusobójcze do tego przeznaczonych, aby nie wywołać spięcia, które doprowadzi do zniszczenia urządzenia. Po tym należy to zrobić jeszcze kilka razy – szczególnie w momencie, w którym wracamy z przerwy lub podejrzewamy, że ktoś siedział przy naszym biurku.

Sytuacja wygląda inaczej, jeśli do naszego stanowiska podchodzą klienci. W takiej sytuacji niezwykle istotna jest higiena z obu stron, jednakże nie zawsze klienci jej przestrzegają. Oczyszczanie biurka jest ważna przed pojawieniem się klienta i zaraz po jego odejściu od biurka. Należy przy tym pamiętać również o stosowaniu maseczek i rękawiczek, dzięki którym jesteśmy w stanie ochronić siebie nawzajem.

Środki bakteriobójcze stosuje się podobnie i zwykle wygląda to następująco:

  • powierzchnię zanieczyszczoną należy spryskiwać aerozolem przez około trzy sekundy,
  • spryskaną powierzchnię należy wytrzeć ręcznikiem jednorazowym,
  • następnie należy odczekać chwilę, aż reszta preparatu wyparuje,
  • w razie potrzeby czynność należy powtórzyć dwukrotnie.

Jakie środki biobójcze powinno się stosować w miejscu pracy?

Do zniszczenia zarazków należy stosować środki do dezynfekcji, które w swoim składzie posiadają przynajmniej sześćdziesiąt procent alkoholu. Jeśli tak jest to warto również, żeby były w aerozolu – dzięki temu nie będziemy zmuszeni do bezpośredniego kontaktu z zanieczyszczoną powierzchnią. Warto jest kupować i stosować środki, które posiadają odpowiedni skład i są sprawdzone przez innych. Jeśli oprócz wysokiej zawartości alkoholu znajdą się w nich takie elementy jak aktywne srebro oraz mieszanina węglowodorów C3 i C5 to możemy być pewni, że trafiliśmy naprawdę na dobry produkt. Korzystanie z tego rodzaju preparatów da nam poczucie bezpieczeństwa i komfort, jakie potrzebujemy dziś na co dzień. Jeśli jednak chcemy dezynfekować również dłonie, należy używać preparatów specjalnie do tego przeznaczonych, ponieważ inne mogą zbytnio wysuszać skórę, szczególnie jeśli będą stosowane tak często, jak trzeba, czyli przynajmniej co godzinę.