Środki do dezynfekcji kieszonkowe

Częste mycie rąk i czyszczenie powierzchni użyteczności publicznej i powierzchni domowych jest dziś tematem numer jeden. Wiele jest w internecie metod, które ukazują, jak skutecznie to robić, jednakże pełne bezpieczeństwo zapewnią nam jedynie preparaty profesjonalne, które zostały wytworzone dokładnie w tym celu. Czasami jednak duże pojemności mogą stanowić problem, jeśli chcemy mieć coś takiego zawsze przy sobie. W tym celu warto mieć w kieszeni mniejszą buteleczkę, na przykład bakteriobójczy i wirusobójczy aerozol AlcoSilver 75 ml, który mając zawsze przy sobie, będziemy w stanie użyć w każdym momencie.

Alcosilver kieszonkowy środek do dezynfekcji rąk

Jakich środków do dezynfekcji warto używać?

Na powierzchniach użyteczności publicznej i w swoim własnym domu lub mieszkaniu warto używać preparatów w sprayu, które pozwolą na częste odkażanie wszelkiego rodzaju przedmiotów i elementów domu, których dotykają różni ludzie. Do takich powierzchni należą przede wszystkim klamki, krany, drzwi, blaty i stoły, poręcze schodów i inne podobne powierzchnie. Posiadając preparat dezynfekujący w sprayu, jesteśmy w stanie realnie zmniejszać ryzyko zakażenia płynące z niezdezynfekowanych miejsc. Jeśli więc mamy taką możliwość, warto z niej skorzystać.

Jeśli jednak musimy wychodzić regularnie z domu:

  • do miejsca pracy,
  • na rehabilitację ratującą funkcje życiowe,
  • do pomocy osobom chorym,
  • po cotygodniowe lub rzadsze zakupy.

Zawsze warto mieć przy sobie miniaturkę takiego preparatu. Kieszonkowe środki do dezynfekcji świetnie się w takich chwilach poza domem sprawdzają. Istnieją sytuacje, w których w danym miejscu skończy się środek dezynfekujący – nie powinno mieć to miejsca, jednakże błąd jest rzeczą ludzką i trzeba to brać pod uwagę. Jeśli będziemy mieć w kieszeni miniaturkę takiego płynu w sprayu, to problem nie zaistnieje. Warto więc coś takiego ze sobą zawsze mieć. Czasami może również zaistnieć potrzeba poruszania się komunikacją miejską, a jeśli będziemy posiadali przy sobie miniaturkę płynu do dezynfekcji powierzchni, będziemy w stanie zapewnić sobie maksimum bezpieczeństwa.

Jak odkażać powierzchnię miniaturką preparatu dezynfekującego?

Miniaturek do dezynfekcji używa się dokładnie tak samo, jak produktów o standardowej wielkości. Przede wszystkim spryskujemy powierzchnię przez około dwie do czterech sekund. Po tym czasie należy wytrzeć powierzchnię suchą szmatką lub poczekać, aż preparat odparuje. Proces powtarzamy dwukrotnie dla zwiększenia jego skuteczności. Tego rodzaju czynność w miejscu publicznym należy powtarzać za każdym razem, kiedy powierzchnia zostanie dotknięta, nie rzadziej jednak niż co godzinę. Jeśli każdy z nas będzie o tym pamiętał, to ryzyko zakażenia się spowodowane kontaktem z takim miejscem będzie minimalne lub żadne.

Jeśli mamy taką możliwość, nie należy z niej rezygnować, ponieważ daje nam ona szansę na szybsze zwalczenie wszechobecnego wirusa. Korzystanie z miniaturek profesjonalnych płynów do dezynfekcji jest więc zasadne i wysoce użyteczne. Każdy z nas powinien posiadać w kieszeni tego rodzaju produkt – dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa i bezpieczeństwa otoczenia.